Strefa kąpieli

Hydromasaż – masaż podwodny automatyczny

To natrysk z dysz umieszczonych w ścianach wanny przebiegający w określonych sekwencjach. Powoduje rozluźnienie mięśni, przemieszczenie krwi i limfy, poprawia krążenie, przemianę materii i otwiera pory. Zabieg stosowany jest w nadpobudliwości, bezsenności i wzmożonym napięciu mięśniowym. Zalecany jest także przed planowanym wysiłkiem fizycznym, ponieważ pomaga uniknąć kontuzji stawów i nadwyrężenia mięśni. Hydromasaż jest dobrym uzupełnieniem masażu klasycznego.

  • Cena: 30zł (20 min.)

 Kąpiel perełkowa

To kąpiel w wannie w strumieniach pęcherzyków powietrza. Kąpiel perełkowa poprawia ukrwienie, rozluźnia, daje uczucie odprężenia i przyspiesza przemianę materii. Wykonywana jest w wodzie o temp. 35-37 °C.

  • Cena: 30zł (20 min.)

Kąpiel borowinowa

Temperatura kąpieli wynosi od 39 do 42°C. Do zabiegu stosuje się torf  leczniczy. Borowinę cechuje duża pojemność cieplna i słabe przewodnictwo co powoduje powolne przegrzanie tkanek i przekrwienie głęboko położonych mięśni czyli ich rozluźnienie. Borowina działa przeciwbólowo, wpływa również na prace jajników, stosowana jest przy schorzeniach ginekologicznych. Zabieg nie może być wykonywany częściej niż raz dziennie. Przegrzanie tkanek powoduje zwiększone pocenie się i wydalanie m.in. soli, tłuszczów czy cholesterolu. Pełna kąpiel jest sporym obciążeniem dla organizmu, dlatego korzystać z niej mogą tylko pacjenci, którzy nie mają problemów z układem krążenia.

  • Cena: 40 zł (20 min.)

Kąpiel aromatyczna

Zabieg wykonywany jest w ciepłej wodzie z dodatkiem naturalnych esencji eterycznych, świetnie sprawdza się w okresie jesienno – zimowym. Olejki wnikając w skórę nawilżają ją i działają antydepresyjnie, odprężająco, wyciszająco i inhalująco. Kąpiel ta wspomaga organizm podczas okresów związanych z przeziębieniami. Cena: 30 zł (20 min.) 

  • Cena: 30 zł (20 min.)

Kąpiel solankowa

Lecznicza kąpiel solankowa to wyjątkowo przyjemna terapia. Woda wzbogacona minerałami ma dobroczynne właściwości dla skóry i organów wewnętrznych. Kąpiel z dodatkiem soli powoduje rozszerzenie naczyń oraz zwiększa odporność skóry na czynniki alergiczne. Nawilża skórę, oczyszcza ją, a także odżywia. Odpowiednia jest również dla dzieci, zwłaszcza tych, które często łapią infekcje dróg oddechowych.

  • Cena: 30zł (20 min.)